

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Type | General Purpose |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2.25 V |
| Number of Channels | 4 |
| Operating Supply Current | 612 µA |
| Propagation Delay | 180 ns |
| Data Rate | 2 Mbps |
| Channel Type | Unidirectional |
| Isolation Voltage | 2.5 kV |
| Isolated Power | No |
| Pulse Width Distortion (PWD) | 8 ns |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
Stock: 49
Distributors
pcbx
Unit Price$4.90563
Ext.Price$4.90563
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.90563 | $4.90563 |
| 10 | $3.79422 | $37.94220 |
| 25 | $3.62851 | $90.71275 |
| 50 | $3.47003 | $173.50150 |
| 100 | $3.31848 | $331.84800 |
| 300 | $3.17354 | $952.06200 |
| 500 | $3.03493 | $1517.46500 |
| 1000 | $2.90233 | $2902.33000 |
